Moderné Odbory Jaguar Land Rover Slovensko

Férový a spravodlivý prístup

Ahojte priatelia,
 
⚖️ dnes sme otvorili so zamestnávateľom dve otázky, ktorých vyriešenie považujeme za férové a spravodlivé.
 
1️⃣ Dopad Pandemickej PN/OČR na nárok zamestnanca na vyšetrenie alebo ošetrenie v zdravotníckom zariadení v rozsahu 1 deň za obdobie jedného kalendárneho roka,
 
2️⃣ Dopad Pandemickej PN/OČR na nový benefit (príspevok na regeneráciu a vzdelávanie vo výške 100,-€).
 
ℹ️ V súvislosti s COVID situáciou čerpal zamestnávateľ schému štátnej pomoci za účelom zachovania zamestnanosti a predídeniu jeho možného úpadku. V tejto situácii štát dotoval 60% mzdových nákladov, zamestnávateľ doplácal ďalších 20% a zamestnanec sa vzdával svojich 20% mzdy.
 
🎯 Napriek tomu, že nás teší, že sa nám podarilo presadiť, že sa neprítomnosť v rámci COVID PN/OČR nevzťahovala na hodnotenie dochádzky pre výrobný bonus, z nášho pohľadu je potrebné uplatniť výluku aj v horeuvedených oblastiach pod bodmi 1. a 2.
 
🛡 Zamestnanci JLR sú zodpovední a dodržiavajú opatrenia nariadené vládou SR, hlavným hygienikom SR, ako aj ostatné opatrenia, v dôsledku ktorých bola udelená štátna pomoc. Je pre nás neprípustné, aby boli zamestnanci trestaní za plnenie svojich povinností, ktoré sú vo verejnom záujme.
 
👎 Z uvedeného dôvodu vnímame vysoko negatívne, že odmenou za zodpovedné správanie zamestnancov je zo strany zamestnávateľa nepriznanie nárokov vo vyššie uvedených bodoch 1. a 2.
 
🛡 Sme presvedčení, že vzhľadom k celkovej poskytnutej pomoci zamestnávateľovi, je tu určite priestor na zmenu podmienok.
 
🎯 Veríme, že zamestnávateľ neukráti zamestnancov o nárok a plnenie, na ktoré by mali mať nárok.
 
📭 V prípade akýchkoľvek iných otázok, chýbajúcich informácií, nápadov, pripomienok a podnetov nás rovnako neváhajte kontaktovať.
 
✊ Ďakujeme Vám za podporu a spoluprácu.
 
📲 Príspevok prosím zdieľajte.
 
💚 S pozdravom Váš tím.
 
🍀 Moderné Odbory Jaguar Land Rover, SYNCREON Slovensko
🇸🇰️ 🇸🇰️️ 🇸🇰️ 🇸🇰️ 🇸🇰🇸🇰🇸🇰🇸🇰🇸🇰
 
📧 mojlrsvk@gmail.com
 
☎️+421 945 430 334 – Peter
☎️+421 945 430 130 – Jozef
☎️+421 945 430 618 – Richard
☎️+421 907 597 135 – Eduard
☎️+421 917 636 270 – Eleonóra
 
🖥 www.mojlr.eu/aktuality