Moderné Odbory Jaguar Land Rover Slovensko

Operatívne požiadavky zamestnancov JLR a SYN

Ahojte priatelia,
➡ Pripomíname Vám, že stále prebieha projekt „Cesta“, v rámci ktorého môžete vyjadriť svoje názory na zamestnávateľa a to, čo Vás na firme a prístupe firmy trápi, prípadne zdieľať svoje skúsenosti.
⚠ TU JE LINK, POMOCOU KTORÉHO SA ZAPOJÍTE A PODPORITE TAK NAŠU SNAHU ⬇
🎯 Výsledky našej snahy už môžete vidieť na TV obrazovkách v priestoroch JLR.
➡ Nezabudnite, že sa blíži expirácia Edenred bodov v benefitoch JLR. Preto Vám odporúčame, čo najskôr ich previesť do vami vybraného obchodu alebo služby, inak hrozí, že môžete prísť o svoje body. Body je potrebné minúť do konca tohto mesiaca z položky benefity. Body v položke benefity 2 expirujú až na budúci rok.
➡ S príchodom leta a zmierňovania opatrení Vám chceme predstaviť prvé zľavy na dovolenky. V CK Turancar majú naši členovia, po preukázaní sa, zľavu vo výške 33% z ceny tuzemského ako aj zahraničného pobytu.
Bližšie informácie k rôznym CK Vám budeme prezentovať v krátkom období prostredníctvom sociálnej komunikácie.
➡ Pripomíname, že v súčasnosti prebieha prehodnocovanie kompetenčných zručností výrobných zamestnancov. Hodnotenie bude prebiehať prostredníctvom Vášho manažéra v priebehu mesiaca jún. Pripravte sa na pohovor súvisiaci so spätnou väzbou.
➡ V súvislosti so zvýšeným záujmom z Vašej strany o možnosti kariérneho rastu sme sa rozhodli pripraviť blog, ktorý sa bude zaoberať možnosťami ako sa správne pripraviť na pracovný pohovor a ako správne formulovať životopis.
➡ V zmysle výsledkov z kolektívneho vyjednávania bude v tomto mesiaci pre tých, ktorí splnili podmienky na vyplatenie 13. platu, pričom tento bude poukázaný na účet spoločne s výplatou.
➡ Zároveň Vás informujeme, že v súvislosti s Programovým vyhlásením Moderných odborov bolo v minulosti zrealizované zatienenie svetlíkov, ako prvý krok k zlepšeniu pracovného prostredia v súvislosti so záťažou teplom.
➡ V tejto chvíli Vám môžeme oznámiť druhý krok, ktorý bol dnes na skúšku nainštalovaný, a tým je adiabatický systém chladenia, ktorý je na linke 1 v Trim prevádzke. V prípade úspešného otestovania bude takýto typ chladenia použitý na celú technologickú prevádzku.
➡ V súvislosti s uskladnenými potravinami v chladničkách sme s vedením JLR dohodli ich vypratávanie v sobotu ráno namiesto piatka, pričom dohoda by mala začať platiť čo najskôr.
➡ Aktuálne sa rieši ďalšie skvalitnenie stravovacích služieb. Pevne veríme, že v blízkej dobe Vás budeme môcť potešiť a informovať o novinkách z tejto často diskutovanej oblasti.
➡ V rámci ochrany zdravia a prevencie pred pandémiou covid-19 príde k výmene plexiskiel v jedálňach.
➡ Mzda a mzdové príplatky za prácu v 4 dňovom režime (10 hodinových zmenách) a 3 zmennej prevádzke
V súvislosti s prechodom na 4 dňový pracovný režim (10 hodinové zmeny) na prevádzke T&F a BIW a 3 zmennú prevádzku na prevádzkach lakovňa a OTA by sme Vás chceli informovať o dopade na odmeňovanie v súvislosti s novými režimami práce.
🎯 Základná mzda zamestnanca sa pri prechode z jedného pracovného režimu do iného nemení a ostáva zachovaná v rovnakej výške aj napriek poklesu celkového odpracovaného času.
➡ Vzhľadom na to, že zamestnanci v 4 dňovom pracovnom režime a 3 zmennej prevádzke budú pracovať aj v noci, zamestnancom vznikne nárok na príplatok za prácu v noci. Výška príplatku za prácu v noci činí 1,43 EUR na hodinu nočnej práce (nerizikové pracoviská) respektíve 1,79 EUR na hodinu nočnej práce (rizikové pracoviská) a je poskytovaná za čas, ktorý zamestnanec odpracuje v čase medzi 22:00 hod až 6:00 hod.
➡ V prípade, ak zamestnanec pracuje nadčas, respektíve pracuje počas soboty alebo nedele, vzťahujú sa na neho rovnaké nasledovné podmienky:
⬇ VIĎ TABULKU V PRÍLOHE ⬇
➡ Niektorí zamestnanci pracujúci v 4 dňovom pracovnom týždni (10 hodinových zmenách) sa na nás obrátili z otázkou týkajúcou sa odmeňovania za prácu nadčas počas ich dňa pracovného voľna ktorý pripadne na iný deň ako sobota alebo nedeľa. Ako vyplýva z vyššie uvedenej tabuľky, poskytovanie príplatkov počas soboty a nedele je rovnaké pri všetkých zmennostiach.
➡ V prípade, ak zamestnanec pracujúci v 4 dňovom pracovnom týždni (10 hodinových zmenách) príde do práce nadčas počas svojho dňa voľna (pondelok až piatok), zamestnancovi bude patriť mzda a príplatok za prácu nadčas vo výške 33 percent. Príplatok za prácu v sobotu alebo nedelu mu patriť nebude. Ak však zamestnanec príde do práce v sobotu alebo v nedeľu, bude mu okrem mzdy a zodpovedajúceho príplatku za prácu nadčas poskytnutý aj príplatok za prácu v sobotu alebo v nedeľu.
➡ Môžeme potvrdiť, že zamestnávateľ bude v blízkej dobe distribuovať iontové nápoje.
👋 Máme medzi sebou množstvo nových kolegov, ktorých ešte raz vítame a v prípade, ak budete potrebovať pomoc, neváhajte nás kontaktovať. Kontaktné údaje sú v päte dokumentu.
✊ No a na záver môžeme naznačiť, že vďaka iniciatíve odborov sa v JLR pripravuje vonkajšie sedenie pre nefajčiarov ako aj fajčiarov.
💚 S pozdravom Váš tím.
🍀 Moderné Odbory Jaguar Land Rover, SYNCREON Slovensko
🇸🇰🇸🇰️️ 🇸🇰🇸🇰🇸🇰🇸🇰🇸🇰🇸🇰🇸🇰
📧 mojlrsvk@gmail.com
☎️+421 945 430 334 – Peter
☎️+421 945 430 130 – Jozef
☎️+421 945 430 618 – Richard
☎️+421 907 597 135 – Eduard
☎️+421 917 636 270 – Eleonóra