Moderné Odbory Jaguar Land Rover Slovensko

Zachráňme deťom matku (Zbierka)

Priatelia, odborári.

Zachytili sme smutnú správu o ťažkom osude našej kolegyni a jej dvoch detičkách.

Problém nastal, keď v tedy ešte manžel našej kolegyne, ktorý je závislý gambler, začal vyberať z účtu peniaze, ktoré mali odísť prostredníctvom trvalého príkazu.

Takto manžel vyberal peniaze dlhší čas o čom naša kolegyňa s deťmi netušila, až kým jej na dvere nezaklopali policajti, ktorí ju predviedli a sudca ju hneď v rýchlom konaní odsúdil na 2 ročnú podmienku s povinnosťou zaplatiť 1600€.

Podobný prípad sme už riešili. Je strašne smutné, že denne nás niekto kontaktuje s potrebou pomoci pri riešení exekúcie, v rámci ktorej sú exekútori nemilosrdní a chvíľami to viac pripomína štátom koordinovanú šikanu a výpaľníctvo, na tvrdo pracujúcich ľuďoch, ktorí pre zavalenie povinnosťami a prácou na zmeny (dôsledok cieleného budovania krajiny – samá výroba), nepoznajú všetky svoje práva a možnosti a preto majú veľmi veľký problém brániť sa. Zamotávajú sa do ešte väčšej špirály problémov a dlhov…

Je veľmi smutné, aké prostredie sa tu za posledných 25 rokov vybudovalo, ako závislá a nepripravená ekonomika sme, ako sa tu premárnil drahocenný čas, ako sa prehĺbili rozdiely, ako z nás budujú pracujúcu chudobu..

Je smutné, že sa nedá v takejto smutnej a ťažkej situácií obrátiť na štát, ktorý sa pýši tým, že jej ide o sociálny a právny štát. Deklaruje to aj v Ústave SR, (dnes sú však obe hodnoty veľmi otázne!!!) „Osobne mám bohaté skúsenosti a prestalo ma baviť prizerať sa… a preto aj odbory….“.

⚠️Každopádne, poznáme viacero ďalších možností, ako pomôcť, aby detičky neprišli o mamu.

▶️Z kolektívneho vyjednávania sme dohodli sociálny fond, prostredníctvom ktorého sa pokúsime prelobovať pomoc.

▶️Oslovíme aj JLR a Syncreon, či vedia niečo uvoľniť zo zisku, nie kvôli rodičom, ale pre tie deti…

▶️ Dnes neviem, či je pani členkov odborovej organizácie.
Predpokladám, že nie. Keď človek musí rátať každé jedno euro od výplaty k výplate a ide mu o holé prežitie, ťažko sa niekde investuje, ťažko sa rieši rozvoj…

Napriek tomu som dnes zdvihol telefón a zvolal výbor. Pokúsim sa presadiť pomoc aj z nášho sociálneho fondu, aby deti, skutočne pre „pár“ € neprišli o svoju matku a aby sa špirála problémov neroztočila ešte viac….

Verím tomu, že keď budeme s výborom skladať účty pred konferenciou delegátov organizácie, tak to príde správne každému a pochopia vážnosť a sociálny aspekt danej situácie…

▶️ Taktiež poverím uvoľneného člena výboru, aby s urnou obehol celý závod. Ak každý, kto si to bude môcť dovoliť prispeje sumou hoc aj 0,50 €, tak pri počtoch zamestnancov a dodávateľov, ktorí sa pohybujú v priestoroch JLR, bude výsledná suma predstavovať reálnu finančnú pomoc. O bližšom postupe vás budeme informovať po zasadnutí výboru.

„Odbory pre mňa predstavujú mnoho, vrátane solidarity. Čím ďalej tým viac som presvedčený, že náš oprávnený hnev z vytunelovanej budúcnosti, je konečne nutné obrániť voči všetkým kompetentným, ktorí nám pripravili realitu dnešných dní a je nutné vyvolať skutočný tlak občianskej spoločnosti, pretože krčenie chrbtov nám prinieslo len ďalšie prehĺbenie a zhoršenie našej situácie…“.

Update: 

zbierka bude prebiehať:

Konkrétne:

➡️23 a 24.06.2019, Jedáleň -BIW v čase od 11:00 do 12:15,

➡️23 a 24.06, 2019 Jedáleň -ADMIN v čase od 11:00 do 12:15,

➡️23 a 24.06, 2019 Jedáleň -PAINT v čase od 11:00 do 12:15,

➡️23 a 24.06, 2019 Jedáleň -TRIM v čase od 11:00 do 12:15.

Všetky finančné dary budú evidované.

Výška daru je absolútne dobrovoľná, tak ukážme ♥️ a súdržnosť .

⚠️Kolegovia z poobednej zmeny môžu poslať dar po kolegovi z rannej zmeny.
Prípadne pomoc môže vyzbierať ochotný vedúci pracovník a v ich mene odovzdáť.

🍀 Veríme, že ak každý, kto si to bude môcť dovoliť prispeje sumou hoc aj 🙏0,50 €, tak pri počtoch zamestnancov a dodávateľov, ktorí sa pohybujú v priestoroch JLR, bude výsledná suma predstavovať reálnu finančnú pomoc. O bližšom postupe vás budeme informovať po zasadnutí výboru.

⚡️ Spolu definujeme novú tvár odborov!

Ďakujeme za podporu a spoluprácu 

🕵️‍♀️ Sledujte nás aj naďalej.

📭 V prípade akýchkoľvek otázok, chýbajúcich informácií,
nápadov, pripomienok, podnetov nás neváhajte kontaktovať.

🍀 S pozdravom Váš tím:

Moderné Odbory Jaguar Land Rover, SYNCREON Slovensko
🇸🇰️ 🇸🇰️️ 🇸🇰️ 🇸🇰️ 🇸🇰🇸🇰🇸🇰🇸🇰🇸🇰
📧mojlrsvk@gmail.com
☎️+421 945 430 334 – Peter
☎️+421 945 430 130 – Jozef
☎️+421 945 430 618 – Richard
☎️+421 907 597 135 – Juraj